05452930028
medyacimen@gmail.com

Yağmurda Fotoğraf Çekmek

Yağmurda Fotoğraf Çekmek

Yağmurda Fotoğraf Çekmek

Yağmurda Fotoğraf Çekmek

Sanılanın aksine yağmurlu havalarda fotoğraf çekmek hem keyiflidir hem de bir çok açıdan farklı pozların alınabileceği bir zaman dilimidir. Çünkü yağmur ile birlikte havada bulunan tozlar yeryüzüne inerek yağmur sonrası berrak bir gökyüzü ve ortam bırakmaktadır.Tabii çekime çıkmadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında Fotoğraf çekeceğiniz ekipmanın su geçirmez özelliği bulunmuyorsa, yağışa karşı korunaklı olması adına önlemlerinizi almanızı tavsiye ederim.  Kıyafetlerinizi hazırladınız, ekipmanlarda tamam peki yağmurlu bir havada ne çekilebilir ? 


Su birikintilerinden yansıma pozlar...

Su birikintisinden çekim yaparken ne çekeceğim diyebilirsiniz. Aslında her şey olabilir. Cami, Araba Farlarından Yansıyan Işıklar, Siluet Fotoğraflar, İnsan, Portre... Hayal gücünüzün yetirebildiği ve doğru ayarlanmış bir kadraj ile her nesneyi rahatlıkla çekebilirsiniz. Siz fotoğrafları çektikçe kendi tarzınıza uygun pozlar belirginleşecek ve her çektiğiniz fotoğrafta bu tarz pozlar bulma konusunda daha rahat olacaksınız.

Bulunduğunuz mekana uygun şekilde pencere ardı pozlar...

Bildiğiniz gibi camlara sıçrayan damlacıklar doğru bir odaklama ile değişik pozlar elde etmenize olanak tanır. Arka planda flu ( Belirsiz-Bulanık ) bulunan nesneler güzel bir etki bırakacaktır.

Su damlacıklarının bulunduğu nesneleri çekmek

Yağmurun yağması ile birlikte nesnelere - bitkilere biriken su damlacıkları bir süre üzerinde kalır, bu tarz pozları araştırıp kendi stilinizi geliştirebilir ve etkileyici pozlar elde edebilirsiniz.

Gökyüzü ve Bulutların Çekilmesi

Yağış ile birlikte gökyüzü ve bulutlar değişik şekillerde ve etkileyici bazen dramatik şekiller alabilir. Bunları kaçırmak istemezsiniz.

Bu Başlıklarıda İnceleyin
1813